Tokio Hotel Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
PortalΦόρουμLatest imagesTVdirekt #012013 (Germany) Blog11TVdirekt #012013 (Germany) Facebo12TVdirekt #012013 (Germany) Twitte12TVdirekt #012013 (Germany) Youtub14ΕγγραφήΣύνδεση

 

 TVdirekt #012013 (Germany)

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anta

Anta


Θηλυκό
Ηλικία : 30
Member since : 07/12/2008

TVdirekt #012013 (Germany) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: TVdirekt #012013 (Germany)   TVdirekt #012013 (Germany) EmptyΣαβ 12 Ιαν 2013, 17:33

TVdirekt #012013 (Germany) 84239f229378053 TVdirekt #012013 (Germany) F00f35229378072

Γιατί αποφασίσατε να μπείτε στην επιτροπή του DSDS;
Bill: Αποφασίσαμε να μπούμε στο show επειδή είναι το πιο επιτυχημένο casting show. Επιπλέον ο νικητής πρόκειται να έχει μια τέλεια αρχή στην μουσική βιομηχανία. Νούμερο 1 single και επιτυχημένο πρώτο άλμπουμ είναι σχεδόν εγγυημένα, επίσης ο νικητής θα πάρει 500.000€. Είναι αρκετά χρήματα με τα οποία μπορείς να δουλέψεις σαν μουσικός ακόμα και μετά το DSDS.

Θα θέλατε μια τέτοια είσοδο στην μουσικοβιομηχανία για τους Tokio Hotel;
Bill: Ναι, η ιστορία μας είναι μια ιστορία "Σταχτοπούτας" που δεν συμβαίνει συχνά στις μουσικές επιχειρήσεις τη σήμερον ημέρα. Μας ανακάλυψαν σε ένα live-club στην πόλη μας. Τη σήμερον ημέρα οι δισκογραφικές δεν θέλουν να ξοδέψουν λεφτά σε τίποτα. Δεν έχουν μείνει πολλοί ανιχνευτές ταλέντων που ψάχνουν συγκροτήματα για να επενδύσουν σε αυτά, όπως υπήρχαν δέκα χρόνια πριν.
Tom: Η μουσική βιομηχανία άλλαξε τόσο δραστικά όπου αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να έχεις κάποιου είδους επιτυχία. Στις Η.Π.Α. μερικοί από τους καλύτερους καλλιτέχνες ήταν σε επιτροπές των casting shows για πολύ καιρό, δίνοντας στους φιλόδοξους καλλιτέχνες ένα τρόπο εισαγωγής.
Bill: Mariah Carey και Steven Tyler, Jennifer Lopez και Britney Spears κάθονται στις επιτροπές για να βρουν καινούργια ταλέντα.

Σας αρέσει που είστε μέρος της επιτροπής του DSDS;
Bill: Είναι αρκετά διασκεδαστικό. Αλλά όταν οι άνθρωποι στέκονται μπροστά σου με ένα ελπιδοφόρο βλέμα στα μάτια τους... Όλοι τους έχουν μεγάλα όνειρα – υπάρχουν επίσης κάποιοι μεγαλύτεροι υποψήφιοι που ασχολούνταν με την μουσική για πολύ καιρό, και βασικά εσύ αποφασίζεις για την τύχη κάποιου.

Πώς τα πηγαίνετε με τον "αρχηγό" του DSDS Dieter Bohlen;
Bill: Καλα! Έχουμε όλοι διαφορετικές ηλικίες και δημιουργούμε διαφορετικού είδους μουσική. Επίσης έχουμε υποψήφιους που τραγουδούν "Schlager music" (κομμάτια γλυκά, πολύ συναισθηματικές μπαλάντες με πιασάρικη μελωδία ή ελαφρή pop μελωδία) όπου εγώ και ο Tom δεν έχουμε πολλά να πούμε. Είναι κυρίως ο τομέας του Dieter. Όλοι μας έχουμε βασικά την δική μας "αρμοδιότητα ευθύνης".

Πώς ανταποκρίνονται οι κριτές σε εσάς;
Tom: Νομίζω ότι ο Bill και εγώ είμαστε πολύ δίκαιοι στις αποφάσεις μας. Αλλά φυσικά θα υπάρξουν υποψήφιοι που θα είναι αναστατωμένοι με την απόφασή μας εκ των υστέρων.
Bill: Ναι, είχαμε ενα ή δύο τέτοιου είδους υποψήφιους...
Tom: Ήταν μια κοπέλα, έπρεπε να της πούμε ότι δεν ήταν αρκετά καλή, και μας κοίταξε με ένα τρόπο όπου έχεις το αίσθημα ότι πρέπει πνευματικά να καθαρίσεις τον εαυτό σου.


Θα παρακολουθήσετε τα castings στην τηλεόραση;
Bill: Δεν μου αρέσει να παρακολουθώ τον εαυτό μου στην τηλεόραση...
Tom: Δεν μου αρέσει να ακούω τον εαυτό μου να μιλάει και να βλέπω τον εαυτό μου στην τηλεόραση. Είχα την πρώτη μου τέτοιου είδους εμπειρία στο δημοτικό σε ένα κινηματογραφικό στούντιο για παιδιά. Έπρεπε να υποδηθώ τον "Γενναίο Ράφτη". Η παρακολούθησή του με την οικογένειά μου μετά ήταν απαίσια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chris

Chris


Θηλυκό
Member since : 01/07/2008

TVdirekt #012013 (Germany) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVdirekt #012013 (Germany)   TVdirekt #012013 (Germany) EmptyΚυρ 13 Ιαν 2013, 07:20

Παράθεση :
Bill: Δεν μου αρέσει να παρακολουθώ τον εαυτό μου στην τηλεόραση...
Tom: Δεν μου αρέσει να ακούω τον εαυτό μου να μιλάει και να βλέπω τον εαυτό μου στην τηλεόραση.

Hahaha, kala o Tom! lol

Thanks Anta!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
L Lawliet

L Lawliet


Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : on a velvet sky
Χιούμορ : Amfilegomeno D:
Χόμπυ : na varao miges.
Member since : 05/06/2007

TVdirekt #012013 (Germany) Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TVdirekt #012013 (Germany)   TVdirekt #012013 (Germany) EmptyΚυρ 13 Ιαν 2013, 14:02

GUXU GUXU NE OKKKKKKK!!

Thanks poli Anta! <3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://esgibtkeinzuruck.tumblr.com
 
TVdirekt #012013 (Germany)
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» BRAVO 02#2013 (Germany)
» BUNTE #52.2012 (Germany)
» BRAVO #04/2013 (Germany)
» BRAVO #16/2013 [Germany]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Tokio Hotel Greece :: NEWS :: News (από official sites) :: Interviews - Press-
Μετάβαση σε: