Tokio Hotel Greece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
PortalΦόρουμLatest imagesGALA Magazine #18/2013 Blog11GALA Magazine #18/2013 Facebo12GALA Magazine #18/2013 Twitte12GALA Magazine #18/2013 Youtub14ΕγγραφήΣύνδεση

 

 GALA Magazine #18/2013

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Anta

Anta


Θηλυκό
Ηλικία : 30
Member since : 07/12/2008

GALA Magazine #18/2013 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GALA Magazine #18/2013   GALA Magazine #18/2013 EmptyΠαρ 26 Απρ 2013, 08:51

GALA Magazine #18/2013 25f3da251038344GALA Magazine #18/2013 F3c405251038383GALA Magazine #18/2013 Ca20a8251038404GALA Magazine #18/2013 042211251038362

Παράθεση :
Οι Bill και Tom Kaulitz είναι πανομοιότυπα δίδυμα, κάτι δύσκολο να το πιστέψει κάποιος μερικές φορές. Αντί να έχεις δύο γενετικά πανομοιότυπα δίδυμα να στέκονται μπροστά σου, φαίνεται πιο πολύ σαν να έχεις δύο άντρες που δεν θα μπορούσαν να είναι πιο διαφορετικοί μεταξύ τους. Μία οφθαλμαπάτη, διότι με το που ανοίξουν το στόμα τους, είναι σαν μιλάς σε ένα/στο ίδιο άτομο. Ακόμα και όταν έχουν τελείως διαφορετικές απόψεις…

Η δουλειά σας ως κριτές στο “Deutschland Sucht den Superstar” πρόκειται να τελειώσει τον επόμενο μήνα. Τι θα γίνει μετά από αυτό;
Tom: Θα αφιερώσουμε τους εαυτούς μας μόνο στην μουσική μας καριέρα. Η μετακόμισή μας στο L.A. το 2010 και το διάλειμμα μας είχαν δύο λόγους. Πρώτον γιατί είχε γίνει φαινομενικά αδύνατο για μας να έχουμε μια ιδιωτική ζωή στη Γερμανία. Δεύτερον θέλαμε να δουλέψουμε πάνω στο καινούριο μας άλμπουμ με ηρεμία. Ελπίζουμε να το τελειώσουμε φέτος. Έχει γίνει ήδη επιλογή των τραγουδιών για το άλμπουμ, τώρα είμαστε στην τελευταία φάση της παραγωγής.

Η ηθοποιός Gwyneth Paltrow λέει : « Οι άνθρωποι παραμένουν πάντα στην ηλικία που είναι, όταν γίνονται διάσημοι » . Είναι αλήθεια;
Tom: Έχει μια λογική αυτό. Συχνά σκέφτομαι ότι δεν έχω αλλάξει πολύ. Έχω ακόμα το ίδιο χιούμορ και ακόμα κάνω τα ίδια χαζά αστεία. Κατά κάποιο τρόπο όντως μένεις ίδιος. Από την άλλη, μάθαμε πολλά – από το πώς να αντιμετωπίζουμε καταστάσεις μέχρι το πώς λειτουργεί η μουσική βιομηχανία.

Αρκετοί από τους νεανικούς αστέρες παίρνουν την κάτω βόλτα και έπειτα τρομοκρατούν τον κόσμο γύρω τους με την υψηλή αυθαιρεσία τους, π.χ. Justin Bieber. Ποιος ‘ επιτρέπεται ’ να τους πει ‘ Όχι ’ ;

Bill: Πραγματικά εύχομαι να μην υπήρχε κανένας να το κάνει αυτό, αλλά είναι γεγονός ότι υπάρχουν άτομα που είναι αντίθετα με εμάς. Γνωρίζουμε τον περισσότερο κόσμο γύρω μας εφτά, οχτώ χρόνια και δεν σταματάνε να μας λένε την πικρή αλήθεια απλά και μόνο επειδή βρισκόμαστε στη δημοσιότητα. Συχνά σκέφτομαι ότι το περιβάλλον μας βλέπει τα γεγονότα πολύ επικριτικά επειδή ο Tom και εγώ πάντα βρισκόμαστε στην κατάσταση όπου πρέπει να υπερασπιστούμε τους εαυτούς μας και τις κινήσεις μας.

Ο Robbie Williams ανακαλύφθηκε όταν ήταν δεκαπέντε χρονών, όπως και εσείς. Δηλώνει: « Η φήμη μεγαλώνει τις ευαισθησίες σου, ενισχύει τις αδυναμίες σου και αποκαλύπτει τις πιο κρυφές πλευρές του χαρακτήρα σου» .
Bill: Είναι αλήθεια. Μια καριέρα μεγαλώνει τις δυνάμεις σου και ενισχύει τις αδυναμίες σου. Από πάντα είχα τρέλα με την τελειότητα, αλλά πλέον έχω φτάσει σε σημείο να πανικοβάλλομαι όταν κάτι δεν γίνεται έτσι όπως το είχα υπολογίσει. Αυτό το αίσθημα του πανικού μερικές φορές είναι τόσο έντονο που φτάνω σε σημείο να μην κοιμάμαι το βράδυ. Κανένας δεν χρειάζεται να με πιέσει, το κάνω ήδη από μόνος μου.
Tom: Είμαι τόσο φιλόνικος όσον αφορά τις μικρές λεπτομέρειες, πρέπει πάντα να ξέρω ακριβώς τι πρόκειται να συμβεί την επόμενη μέρα. Αν συμβεί κάτι που δεν ήταν προγραμματισμένο νιώθουμε σαν να οδεύουμε προς την καταστροφή. Μακάρι να μπορούσα να πω «Εντάξει, άστο. Ας δούμε τι μας επιφυλάσσει το αύριο» , απλά δεν μπορώ. Θέλω επίσης να προσθέσω πως μερικές φορές αναρωτιέμαι αν είναι υγιές που μιλάω στον εαυτό μου όλη μέρα όταν είμαστε χωριστά με τον Bill. Με αγχώνει όταν μιλάω συνεχώς στον εαυτό μου, επειδή δεν ξέρω αν παρασύρομαι σε λάθος κατεύθυνση με το να το κάνω αυτό, ή όχι.

Πώς ήταν αυτά τα χρόνια της παύσης;
Bill: Το περίεργο είναι πως, δεν μπορώ να πω αν είναι πιο δύσκολο να ζεις με τη δημοσιότητα ή χωρίς αυτή. Μετά από δύο χρόνια διαλείμματος, πραγματικά έχω την ανάγκη να ξανά αρχίσω να δουλεύω. Αλλά τη στιγμή που βλέπω τους πρώτους φωτογράφους να στέκονται εκεί, σκέφτομαι: Σκατά, ίσως χρειάζομαι ακόμη έναν χρόνο παύσης. Από τη μία θέλω να είμαι μόνος μου, αλλά από την άλλη θέλω να'χω επιτυχίες με το συγκρότημα. Αλλά έτσι είναι οι άνθρωποι– πάντα θέλουν αυτό που δεν μπορούν να έχουν.

Η ζωή με τη διασημότητα σας οδηγεί να προσποιήστε, ακόμη κι όταν κάνετε νορμάλ πράγματα, όπως την ανάγκη σας;
Tom: Με τον Bill αυτό ισχύει, αλλά όχι με εμένα.
Bill:Δεν μπορώ να ξεσυνηθίσω. Με το που βλέπω κάμερα, γίνομαι παρανοϊκός και αμέσως συμπεριφέρομαι με ένα συγκεκριμένο είδος συμπεριφοράς. Ακόμη κι όταν τραβάμε φωτογραφίες σε γιορτές με την οικογένειά μας, τρελαίνομαι γιατί απλά ξέρω πως αυτές οι φωτογραφίες θα δημοσιευτούν μια μέρα. Ένα φλας για 'μένα σημαίνει: Πρόσεχε, δουλεύεις και είσαι σε κοινή θέα!

Ποιον θα πληρώνατε περισσότερο την ώρα: έναν μηχανικό ή έναν ψυχοθεραπευτή;
Bill: Έναν μηχανικό. Συχνά σκεφτόμουν πως ίσως αν έβλεπα έναν ψυχοθεραπευτή θα μου έκανε καλό, αλλά δεν πιστεύω πολύ σε αυτούς. Δεν είμαι άτομο που περιφέρεται χωρίς να ξέρει τι προβλήματα αντιμετωπίζει. Είμαι πολύ καλός στο να ξέρω τι πάει στραβά με εμένα. Αλλά νιώθω πως, αν εγώ ο ίδιος δεν μπορώ να λύσω τα προβλήματά μου, τότε πως ένας ξένος θα με βοηθήσει να το κάνω.
Tom: Το να μιλάς σε ψυχοθεραπευτή βοηθά πολλούς ανθρώπους. Εμείς, σαν ομοζυγωτικοί δίδυμοι, δεν το χρειαζόμαστε γιατί έτσι κι αλλιώς μιλάμε ο ένας στον άλλον όλη μέρα. Είμαι ο τρελο-γιατρός του Bill, κι εκείνος ο δικός μου. Γι'αυτό πάντοτε αμέσως το καταλαβαίνω όταν δεν είναι εδώ. Τότε πρέπει να λέω τις σκέψεις μου στον εαυτό μου.
Bill: Κανείς δεν καταλαβαίνει πως πρέπει να μοιραστούμε τις σκέψεις μας με το που μας έρχονται στο κεφάλι. Ξεστομίζουμε οτιδήποτε μας έρθει στο κεφάλι, χωρίς "φιλτράρισμα". Οι άλλοι άνθρωποι δεν το κάνουν ούτε καν μπροστά στις μητέρες τους, ή τους καλύτερους φίλους τους.
Tom: Όταν επικοινωνούμε μεταξύ μας, είναι σαν μια πορδή– τα βγάζουμε όλα έξω. Για τους ανθρώπους που μας ακούν να μιλάμε, είναι ένα σοκ. Από τη στιγμή που ξέρουμε τα πάντα ο ένας για τον άλλο, είμαστε πολύ κοντά. Είναι σχεδόν υπερφυσικό όλο αυτό το γεγονός ότι μοιραζόμαστε τις ίδιες σκέψεις. Στην πραγματικότητα, δεν χρειάζεται καν να μιλήσουμε. Ήδη ξέρουμε τα πάντα ο ένας για τον άλλον.

Οι γυναίκες τρελαίνονται, ξέροντας ότι πάντα θα νιώθουν πως πάντα θα έρχονται δεύτερες σε μια σχέση με εσάς;
Tom: Σίγουρα τους παίρνει κάποιο χρόνο να μας συνηθίσουν, γιατί πάμε πακέτο. Πιθανόν να περάσουμε όλη τη ζωή μας μαζί και επίσης θα κάνουμε σχεδόν τα πάντα μαζί. Είναι δύσκολο για την σύντροφό μας να μη ζηλέψει αυτού του είδους την οικειότητα.

Πολλά μονοζυγωτικά δίδυμα πιστεύουν πως αυτή η συμβιωτική σχέση είναι περισσότερο μαρτύριο παρά διασκέδαση και περνάνε από διάφορες φάσεις, επειδή δεν μπορούν να ζήσουν το ένα με το άλλο, αλλά επίσης δεν μπορούν να φανταστούν τη ζωή χωρίς τον άλλο. Πιστεύετε οτι αυτού του είδους η οικειότητα μερικές φορές είναι σαν να σας τρομοκρατεί;
Bill: Όχι. Ποτέ δεν είχαμε τέτοιες σκέψεις ο ένας για τον άλλον. Δεν μπορώ καν να φανταστώ το να είμαι μακριά από τον Tom για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.

Ο Robbie Williams ζει στο L.A. από το 2002. Λέει: ''Είναι σχεδόν αδύνατο να ερωτευτείς στο L.A., επειδή οι γυναίκες εκεί είναι τόσο νευρωτικές. Αυτό τους δίνει υπερδυνάμεις. Σχεδόν κάθε μια από τις γυναίκες είναι καλή στο να είναι νευρωτική.'' Μοιράζεστε την ίδια άποψη;
Tom: Υπάρχουν τα τυπικά εγωκεντρικά φρικιά στο L.A., των οποίων οι προσωπικότητες είναι κυρίως ψεύτικες. Αλλά νιώθω πως αυτού του τύπου η γυναίκα έχει γίνει διεθνής.

Ας υποθέσουμε πως βλέπετε μια γυναίκα που σας κεντρίζει το ενδιαφέρον, σε μια καφετέρια στο L.A. Πώς συστήνεστε;

Bill: Είναι τυπικό του L.A., το οτι οι άνθρωποι σου λένε πολλά προσωπικά πράγματα για τον εαυτό τους. Όλοι υποτίθεται πως κάνουν κάτι ενδιαφέρον και ζουν μια τέλεια ζωή. Ο Tom κι εγώ αποσπάμε προσοχή με το να μη λέμε ποτέ τίποτα σε κανέναν για εμάς. Όταν ο κόσμος μας ρωτάει για το τί κάνουμε, αμέσως το υποβαθμίζω. Στο L.A. η υποτίμηση σε ρίχνει ψυχολογικά. Γι' αυτό οι άνθρωποι θα συνεχίσουν τότε να μιλάνε για τις προσωπικές τους ζωές. Και είμαι πραγματικά οκ μ' αυτό.
Tom: Όταν συμμετάσχεις σε ένα γυμναστήριο στο L.A., πρέπει να αποκαλύψεις τη δουλειά σου στη φόρμα. Τότε κοιτάζουμε ο ένας τον άλλον και σκεφτόμαστε για το τί θα μπορούσε να ακουστεί ρεαλιστικό. Όταν γράφουμε οτι είμαστε στο κολέγιο, ο κόσμος παρατηρεί οτι αυτό δεν μπορεί να αληθεύει και τότε μας ρωτάνε: ''Πώς μπορείτε να οδηγείτε ένα αυτοκίνητο σαν αυτό άμα είστε στο κολέγιο; Είστε τα παιδιά κανενός εκατομμυριούχου;''

Και πάλι, ο Robbie Williams - λέει οτι υπάρχουν δυο ειδών groupie στη Γερμανία: ''Το ένα είδος θέλει να βγάλει φωτογραφίες καθώς κάνετε σεξ, για να έχουν κάποιου είδους απόδειξη να δείξουν στους φίλους τους. Το άλλο είδος ρωτάει: 'Robbie, είναι τα αισθήματά σου για μένα αληθινά;' Είχατε παρόμοιες εμπειρίες;
Tom: Μπορώ να βεβαιώσω οτι οι groupies θέλουν να ξέρουν αν τα αισθήματά μου γι' αυτές είναι αληθινά. Αλλά αυτό δε συμβαίνει μόνο στη Γερμανία. Πιστεύω εξαρτάται από το ''πώς τα πήγες'' μαζί της. Στις γυναίκες που ''σπάνε'' δύσκολα δίνεις πολλές υποσχέσεις. Αυτές είναι οι υποψήφιες που αργότερα ρωτάνε αν στ' αλήθεια έχεις αισθήματα γι' αυτές. Πραγματικά δεν έλεγα ψέματα όταν τους απαντούσα, επειδή πιστεύω αυτό είναι σκληρό. Παίρνω τη μέση λύση - ποτέ δε λέω πως είναι μόνο για μια νύχτα, αλλά επίσης δεν την κάνω να αισθανθεί πως θα συμβεί κάτι παραπάνω ανάμεσά μας.

Πως θα αντιδρούσατε αν μια γυναίκα ήθελε να τραβήξει μια φωτογραφία την ώρα που κάνατε σεξ, απλά ως απόδειξη για τις φίλες της;
Tom: Ποτέ δεν θα συμμετείχα σε κάτι τέτοιο. Πάντα στην περίπτωση μας οι γυναίκες ήταν ενήμερες πως απαγορεύεται η λήψη φωτογραφιών. Τους είχε γίνει ξεκάθαρο. Όταν πρωτοξεκινήσαμε (την καριέρα μας), οι κοπέλες έπρεπε να αφήνουν τα πανωφόρια και τις τσάντες τους με τους άντρες της ασφάλειας μας, ουσιαστικά μπαίνοντας στο δωμάτιο μας σχεδόν μισόγυμνες.

Πως θα αντιδρούσατε αν μια γυναίκα αύριο σας έλεγε πως είναι έγκυος;
Tom: Κάτι τέτοιο δεν μπορεί να συμβεί σε εμένα. Είμαι σε σχέση, οπότε δεν πηγαίνω με άσχετες γυναίκες εδώ και αρκετό καιρό.
Bill: Έχουν αλλάξει πολλά. Στην αρχή της καριέρας μας υπογράφαμε πολλά αυτόγραφα. Στις μέρες μας ο κόσμος δεν νοιάζεται πια γι' αυτό. Όταν με ρωτάνε αν επιτρέπεται να βγάλουμε μια φωτογραφία όσο εμφανισιακά είμαι αίσχος, τους λέω "Μην θυμώσεις, αλλά όχι σήμερα. Μπορώ όμως να σου υπογράψω κάτι αν θέλεις," και απαντάνε απλά "Όχι, ευχαριστώ". Οι νέοι καλλιτέχνες καλύτερα να ξεχάσουν τις υπογεγραμμένες κάρτες και όλα αυτά, τα αυτόγραφα αποτελούν παρελθόν.
Tom: Όταν είσαι διατεθειμένος να βγάλεις φωτογραφία, ο κόσμος ενθουσιάζεται τόσο που δεν μπορούν καν να ανοίξουν τις μηχανές, και αρχίζουν να τρέμουν. Όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο, νιώθω πολύ άγχος.
Bill: Είναι και που είμαστε πολύ κακοί στο να αντιμετωπίσουμε τέτοιες καταστάσεις, γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε ψιλή κουβεντούλα. Το θαυμάζω όταν άνθρωποι που δεν γνωρίζονται αλλά συναντάνε ο ένας τον άλλον μπορούν έτσι απλά να κάνουν δυο σχόλια και να έχουν μια συζήτηση. Όταν συναντάω κάποιον που δεν ξέρω νιώθω πολύ άβολα. Ποτέ δεν ξέρω τι να πω και - τις περισσότερες φορές - ούτε το άλλο άτομο. Και επικρατεί μια άβολη σιωπή. Είναι πιο εύκολο να πιάσω τέτοιου είδους κουβέντα στα Αγγλικά γιατί υπάρχουν αυτές οι τυπικές άδειες φράσεις για να ξεκινήσει κανείς συζήτηση. Στα Γερμανικά όλα είναι τόσο γεμάτα νόημα.

Πότε ήταν η τελευταία φορά που είπατε "σ' αγαπώ";
Bill: Όταν πήγαινα σχολείο έλεγα συχνά στις κοπέλες μου πως τις αγαπώ, χωρίς δεύτερη σκέψη - αλλά ποτέ δεν το εννοούσα. Μερικές φορές όντως μου άρεσε κάποιο άτομο, αλλά ποτέ δεν ήταν κάτι σοβαρό. Δεν έχω βρει ακόμα κάποιον στον οποίο να μπορώ να πω 'Ναι, σ' αγαπώ και το εννοώ με όλη μου την καρδιά’. Με τα μέλη της οικογένειας μου είναι φυσικά μια διαφορετική ιστορία.
Tom: Εμένα καθημερινά μου λέει πως με αγαπάει μέχρι θανάτου.

Για πολλούς καλλιτέχνες, ο ναρκισσισμός αρκεί για να τα βγάλουν πέρα. Ειλικρινά σου λείπει κάτι από τη ζωή σου, Bill;
Bill: Αλήθεια μου λείπει να αγαπάω κάποιον - αλλά τι ακριβώς συνεπάγεται αυτό; Δεν είναι πως ψάχνω τον έρωτα της ζωής μου σε καθημερινή βάση, και πως μονίμως σκέφτομαι: "Ω τι καημένος που είμαι, ακόμα δεν έχω βρει την πραγματική μου αγάπη." Απλά για 'μένα, οι άνθρωποι είναι φτιαγμένοι για να είναι με κάποιον. Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ειλικρινά ότι του αρέσει να είναι μόνος. Το θεωρώ ψέμα.
Tom: Υπάρχει κόσμος που σε λυπάται και λέει: "Είναι μόνος τόσο καιρό. Θα πρέπει να είναι δυστυχισμένος." Ξεχνούν πως δεν ζεις μια μίζερη ζωή, πως δεν ζεις μόνος και δεν δουλεύεις μόνος.
Bill: Ακριβώς. Η σχέση που πάντα έρχεται πρώτη στη ζωή μου είναι αυτή που μοιράζομαι με τον Tom. Οτιδήποτε άλλο έρχεται σε δεύτερη μοίρα ούτως ή άλλως.

Λέγεται πως ο Goethe είχε την πρώτη του σεξουαλική εμπειρία στα 39!
Bill: Ουάου! Τότε νιώθω ακόμα καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chris

Chris


Θηλυκό
Member since : 01/07/2008

GALA Magazine #18/2013 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GALA Magazine #18/2013   GALA Magazine #18/2013 EmptyΠαρ 26 Απρ 2013, 09:15

Epitelus vlepume mia diaforetiki k super sinedefksi! *O*

Dankeee!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Eli

Eli


Θηλυκό
Ηλικία : 30
Τόπος : `
Member since : 16/12/2008

GALA Magazine #18/2013 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GALA Magazine #18/2013   GALA Magazine #18/2013 EmptyΠαρ 03 Μάης 2013, 11:53

Μ'αρεσε :D
Ευχαριστωωω ;)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GALA Magazine #18/2013
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Bravo 15#2013
» Bill & Tom @ DSDS 2013
» BRAVO 02#2013 (Germany)
» BRAVO #04/2013 (Germany)
» BRAVO #16/2013 [Germany]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Tokio Hotel Greece :: NEWS :: News (από official sites) :: Interviews - Press-
Μετάβαση σε: